A második alkalommal megrendezett Power Snooker-t nem kis meglepetésre, a világranglista 16. helyezettje, Martin Gould nyerte meg, aki a döntőben jelentős hátrányt ledolgozva fordított az abszolút favoritnak számító Ronnie O'Sullivan ellen.
Martin Gould és első komoly trófeája
Szombaton délután vette kezdetét a torna, Mark Selby aratott elég sima győzelmet Matthew Stevens ellen (243-196), majd Mark Allen szállította a torna első meglepetését, amikor simán legyőzte John Higgins-t és movemberi bajuszát (255-177). A következő meccsen pedig búcsúzott a másik VB döntős is, Judd Trump vesztét Martin Gould okozta (332-229). A negyedik párosításból is az esélytelenebbnek számító Stuart Bingham jutott tovább, Shaun Murphy ellen (376-112).
Gould visszavágott a VB-n elszenvedett vereségért
Az esti szakaszt a világranglista harmadik "dobogósa", Mark Williams kiesése nyitotta, őt Stephen Lee gyűrte le (228-211). Szoros meccs volt, amit Lee indított jobban, Williams azonban feljött és fordíthatott is volna, de kulcshelyzetekben hibázott, így búcsúzni kényszerült. Robertson viszont továbbjutott, legyőzve Maguire-t (238-174). Jött az est fénypontja, Ronnie O'Sullivan és Ali Carter csatája, ami egy igen érdekes összecsapássá fajult, Carter kezdett jobban, majd O'Sullivan fordított, de eldönteni nehezen tudta a meccset, végül az érdekes hibáktól tarkított csata végén mégis a Rakéta került ki győztesen (335-245). A nap legvégére a tavalyi döntő vesztese, Ding kiesése maradt, őt 2006 világbajnoka, Graeme Dott (288-182).
Murphy és Bingham remek társaságban
A vasárnap a szombathoz hasonlóan sima Selby-győzelemmel indult, Mark Allen kapott igen súlyos verést, 56 pontjánál még senki sem szerzett kevesebbet Power Snooker meccsen (398-56 lett a vége). Jött Gould és Bingham, sok hibával tarkított meccsüket végül Gould nyerte. Bingham előtt azért le a kalappal - megadást nem ismerő futkározása a végén szép volt (247-180). A harmadik negyeddöntőt Neil Robertson nyerte, a gyengén játszó Stephen Lee ellen (271-125). A negyedik elődöntős hely pedig a címvédő Ronnie O'Sullivan-nek jutott, aki igencsak megnehezítette saját dolgát Graeme Dott ellen, végül a sírból kellett visszahoznia a meccset, de ez is sikerült neki és megnyerte a torna legszorosabb meccsét (185-182).
Jöhetett tehát az első elődöntő, a világranglistán legmagasabban és legalacsonyabban rangsorolt két jelenlévő, azaz Mark Selby és Martin Gould között. Fej fej mellett haladtak, amikor Selby slendrián öltözködése közbeszólt. Ingujjával hozzáért egy piroshoz, a szemfüles Michaela Tabb ezt kiszúrta, Gould pedig büntetett. Nem egyértelmű, hogy enélkül a hiba nélkül más lett volna, a meccs kimenetele, de az biztos, hogy kulcsmomentum volt, Pinner büszkesége 253-84-re húzott el, győzelme biztosnak tűnt. Selby azonban nem adta fel és nem kisebb, mint 162-es break-et lökött (ilyen is csak itt lehetséges), az időlimit miatt azonban nem volt ideje számolgatni, így pedig nem volt elég az emberfeletti erőfeszítés sem (253-246).
A hölgyek ma sem hiányozhattak
A másik elődöntő már nem a szoros végkimenetelről marad emlékezetes, hanem Ronnie O'Sullivan közönségszórakoztató parádéjáról. Az enerváltan játszó Robertson csak asszisztálni tudott az angol tüzijátékához, káprázatos lökések, terelések, pozíciók után éljenezhetett az eddigre már alaposan meggyarapodó publikum. A vége 519-157 lett, az 519-nél több pont csak egyszer került Power Snooker meccsen játékos neve mellé. Az illető nem volt más, mint egy bizonyos Ronnie O'Sullivan a tavalyi döntőben (572). Úgy tűnt minden adott tehát a címvédéshez: a parádés formába lendülő közönségkedvenc és esélytelennek ítélt ellenfele készült a döntőre.
A két döntős
A döntőt is O'Sullivan kezdte jobban, Gould ugyanis hamar hibázott, olybá tűnt, nem képes kezelni a feszült helyzetet, míg O'Sullivan - hasonlóan az egész hétvégéhez - magától értetődő természetességgel kezelte a szokatlan körülményeket (az átlagosnál gyorsabb posztó, más szabályok, üvöltöző/éneklő szurkolók). Féltávnál már több mint 100 pont volt a címvédő előnye, a többség elkönyvelte tehát magában: Ronnie O'Sullivan megnyerte a Power Snooker Masters-t. Talán még maga a "Rakéta" is, de egy valaki biztos nem: Martin Gould. Elkezdett felkapaszkodni, Ronnie pedig váratlan hibákat vétett, ezzel nyílttá tette a meccset, Gould pedig jobban élt a lehetőségeivel és fordítani tudott, végül pedig 286-258-ra legyőzte sokkal esélyesebb ellenfelét.
Gould örül, balra mögötte az édesapja
A győztes így nyilatkozott: "A trófea sokat jelent nekem, mert ez az első. A pénz most nem számít. Minden pillanatát imádtam. Ez egy más játék, de legalább tudom, hogy jó formában vagyok, ami jó előjel a következő versenyekre nézve." O'Sullivan sportszerűen gratulált legyőzőjének, hozzátéve, míg ő elhibázta a lehetőségeit, Gould előnyt kovácsolt belőlük, remekül játszott és megőrizte a hidegvérét.
[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=k1KvDw-whMU&w=640&h=360]
Remek hétvégét zártunk, igazi felüdülés volt az amúgy is izgalmas versenynaptárban ez a torna. A világ tizenhat jelenlegi legjobbját ismerhettük meg egy másik oldalukról, egy mosolygós, vidám, kocsmahangulatú hétvégén, amit szerintem nagyon jó volt látni. A játék színvonala nem rúgta ki páros lábbal a csarnok mennyezetét, rengeteg szokatlan hibát vétettek a világklasszisok, de ez tette igazán izgalmassá a meccseket, valamint legalább látszott, hogy mennyit számít a szokatlan légkör és szabályrendszer. No meg azért láttunk egy 162-es breaket Selby-től, parádés lökéssorozatokat O'Sullivan-től és szép safety-ket, valamint gyönyörű hosszúkat Gould-tól stb. szóval nincs okunk panaszra.
Abban viszont, hogy Michaela Tabb majd más versenyeken is ebben a ruhában fog játékot vezetni szerintem ne reménykedjünk, a játékosok biztosan megvétózzák, amiért elterelné a figyelmüket a játékról.
Egyébként a ruházaton kívül is szót kell ejtenünk a játékvezetőkről, akiknek igen nehéz dolguk volt: új szabályokat kellett alkalmazniuk, az éveken át megszokottól eltérően kellett számolniuk, gondolkozni pedig nem volt idejük. Nehéz feladatukat azonban remekül megoldották.
Utolsó kommentek