Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Ki kicsoda, avagy kis szubjektív esélylatolgatás (1/2)

avagy 10 név, hogy röhöghessek magamon, ha egy 11. nyeri meg a VB-t.


10. Stephen Hendry, "a Crucible Királya"

A 90-es évek császára, 7-szeres világbajnok, 5-szörös UK Championship és 6-szoros Masters győztes, Jimmy White 6-szoros rémálma. Senkinek nem kell bemutatni a snooker Michael Schumacherét és ez a hasonlat nem csak a világbajnoki címek számát és a tehetség mértékét, hanem az idei esélyeket tekintve is helytálló, de ha már a régiek közül se White, se Davis nincs a főtáblán, Hendry nevét semmiképp nem akartam kihagyni.

9. Judd Trump, "Mr. Haircut 100"

Akik alaposabban figyelemmel kísérték a kisebb-nagyobb tornákat, már többször találkozhattak a 21 éves angol "séróbáróval", aki a szezon elején Ausztriában épp aktuális ellenfele, Robertson ellen már nyert is egy döntőt, majd később is megcsillogtatta tehetségét, de a China Open hozta el az igazi áttörést, ahol nagy menetelés végén begyűjtötte a rangos trófeát. Azonnal sokak kedvencévé is vált szimpatikus, közönségszórakoztató játékával.

8. Ronnie O'Sullivan, "a Rakéta"

A népszerű "Rakéta" 2010/2011-es szezonját nyugodtan nevezhetjük tragikusnak, ugyanakkor ha ő egyszer elkezd úgy játszani, ahogy tud, akkor megállíthatatlan. Minden oka megvan, hogy összekapja magát, az idei szezonján ugyanis már csak javítani tud. Továbbá idén, ha megnyerné a Világbajnokságot, végrehajtaná azt a bravúrt, amelyet a modern snookerben csak Alex "Hurricane" Higgins ért el, vagyis 10 év különbséggel szerezne két címet.

7. Mark "the Shark" Selby

A 2007-es döntős Selby szezonja ugyan nyögvenyelősen indult, de formába lendült, két pontszerzőn is döntőbe jutott (igaz mindkettőt elbukta) és két elődöntőt is felvonultathat a 2010/2011-es szezonban. Ha összeszedi magát és nem került padlóra a China Open döntő esélyesként való elbukása után, akkor sokáig menetelhet, nincs olyan az ő ágán aki toronymagas esélyesként állhatna ki ellene.

6. Ding Junhui, "a Sárkány közbelép"

A fiatal kínai a tavalyi sikerek után az idei szezonnal nem lehet igazán elégedett, csak a Masters megnyerése adhat okot elégedettségre, mégis benne is ott van a lehetőség és még inkább a bizonyítási vágy, hiszen a világbajnokságokon rendre kínosan korán kényszerült távozni, ezen idén illene változtatnia.

0 Tovább

World Snooker Championship (1.forduló, beharangozó)

Mark J. Williams (2.) - Ryan Day (24.)

A két wales-i játékos csatáján elég egyértelműnek látszik a kimenetel, a karrierje során 18 pontszerzőt begyűjtő (idén a German Masters-t húzta be) Mark Williams számára kötelező feladat honfitársa legyőzése. Day-nek a szerencse mellett, nagyon kiegyensúlyozott és összeszedett játékra lenne szüksége, hogy egy 10 nyert frame-ig tartó meccsen meg tudja izzasztani végső győzelemre is esélyes ellenfelét.

Tipp: Williams takaréklángon nyer:

Williams - Day  10-4

0 Tovább

World Snooker Championship (1.forduló, beharangozó)

Jamie Cope (15.) - Andrew Pagett (80.)

A nap második mérkőzésén láthatjuk a négy selejtezőn keresztülverekedő wales-i Andrew Pagett és a világranglista 15. Jamie Cope tusáját, melyen utóbbi számít egyértelmű esélyesnek. A végső győzelemre (a fogadóirodák többsége és a józan ész szerint) Pagett számít a legesélytelenebbnek, de Cope-tól sem sokan számítanak kiugró eredményre. Pagettnek külön motivációt jelenthet, hogy amennyiben legyőzi Cope-ot, a 16 között találkozhat honfitársával és edzőpartnerével Mark Williams-szel (amennyiben Williams legyőzi Ryan Day-t).

Tipp: Cope magabiztosan kiüti ellenfelét és készülhet egy komolyabb feladatra:

Cope - Pagett  10-3

 

(ezeknél majd részletesebb is bemutatások lesznek, de 1 perc múlva kezdődik az első két meccs, úgyhogy most jó meccs nézést mindenkinek)

0 Tovább

Betfred.com World Snooker Championship (és a Jótékony Kocc első bejegyzése)

Köszöntök minden Kedves Olvasót a Jótékony Kocc blogon!

Így, kevesebb mint egy órával a Világbajnokság rajtja előtt, a téma adott, az első bejegyzés az első mérkőzéssel fog foglalkozni, később pedig egy hosszabb esélylatolgatásra is sor kerül.

Neil Robertson (5.) - Judd Trump (14.)

A torna első mérkőzésén rögtön komolyabb izgalmakra számíthatunk, hiszen a címvédő és világranglista 5. ausztrál Neil Robertson az ellen a Judd Trump ellen játszik majd, aki a legutóbbi nagy tornán a China Openen okozott hatalmas meglepetést, kiejtette Peter Ebdont és Shaun Murphy-t, a döntőben pedig remek játékkal 10-8 arányban legyőzte Mark Selby-t is. Ami az esélyeket illeti, Robertson annak ellenére is favoritnak számít, hogy a pillanatnyi forma, az előző tornák alapján ellene szól. Regnáló világbajnokként a célja nem lehet más mint a címvédés, és ha elkapja a fonalat, biztosan nagyon nehéz lesz megállítani. Idén csak a World Open megnyerését tudja felmutatni, az azonban jó példa arra az esetre, amikor elkapja azt a bizonyos fonalat, hiszen magabiztosan játszva, nem hagyott kétséget a győzelme felől. Ugyanakkor azóta változó formában játszik, meglepő vereségeket szenved, úgy tűnik egy komolyabb hullámvölgybe került. A China Openen Peter Ebdon ejtette ki a 16 között egy sima 5-1-gyel. Judd "Triumph" Trump viszont eddigi karrierje során nem sokat tudott felmutatni (igaz még csak 21 éves), de a China Open megnyerésével helyet követel magának a snooker elitjében és a világbajnok kiejtésével ezt a helyet be is biztosíthatja.

Tipp: Trump a China Open megnyerése által felvillanyozva meglepetést okoz:
Trump - Robertson 10-8

0 Tovább

cdrssjotekonykocc

blogavatar

Phasellus lacinia porta ante, a mollis risus et. ac varius odio. Nunc at est massa. Integer nis gravida libero dui, eget cursus erat iaculis ut. Proin a nisi bibendum, bibendum purus id, ultrices nisi.

Utolsó kommentek