A tegnapi nyolcaddöntők négy egészen remek meccset hoztak - köztük a már most lassacskán klasszikussá emelkedő Trump - O'Sullivan csatát - amelyek mindegyikén a fiatalabbik játékos jutott a legjobb nyolc közé. Elvégre Mikulás van...
A UK Tippversenyről: tabella kicsit később jön, lehet, hogy csak este, viszont már most, ide lehet tippelni a Trump - Maguire és a Ding - Robertson meccsekre.
Trump ismét döntő frame-ben verte a Rakétát
A leginkább várt mérkőzés természetesen az elmúlt évtizedek két legnagyobb tehetségének tartott (de legalábbis a két leglátványosabban játszó) játékos meccse volt. Ronnie O'Sullivan és Judd Trump találkoztak már egy párszor idén, emlékezetes meccset játszottak a 9. PTC versenyen is, ahol Trump a szerencsének is köszönhetően 4-3-ra nyert. Összességében a mérkőzés előtt épp ugyanennyi volt kettejük egymás elleni mérlege, de itt már O'Sullivan felé billent a mérleg nyelve.
Két klasszis kézfogója
A csata abszolút megfelelt a várakozásoknak, már az első frame komoly izgalmakat hozott, közel fél óra játék után végül Trump az utolsó (meglehetősen negatív) feketével megnyerhette volna a frame-et. Ha Steve Davis látta ezt a szituációt és a lökést, akkor bizonyára éles fájdalom nyilallt a fejébe, mert mind a helyzet, mind Trump lökése nagyon hasonlított az 1985-ös legendás VB-döntőt eldöntő feketére, amit Davis kihagyott, majd Dennis Taylor bevágott. Itt O'Sullivan csapott le a kínálkozó lehetőségre és megszerezte a vezetést.
Ezt követően Trump kiegyenlített, majd fej-fej mellett haladtak, úgy, hogy közben O'Sullivan egy 114-es break-et is bemutatott és 3-2-re vezetett. Innentől a meccs hátralévő része fordulatosabb már nem is lehetett volna: Trump fordított (közben épphogy lemaradt egy százasról, 98 lett), ezzel 4-3 a javára, majd Ronnie ismét magához ragadta a kezdeményezést és újból fordított egyet a küzdelem menetén, 5-4 a Rakétának!
Itt, 5-4-es állásnál egy újabb rendkívül szoros frame-ben O'Sullivan előtt olyan esély adódott, amelyet fénykorában biztos kézzel kihasznált volna, belökött egy igen nehéz barnát, majd kihagyott egy szintén nehéz, de azért a barnánál könnyebb kéket, sőt a fehéret is eltette. Itt a feszültség a tetőfokára hágott, Trump-nak be kellett löknie a hosszú kéket, ha a meccsben akart maradni. A hosszú lökések érezhetően kevésbé mentek Trump-nak a meccsen és már Dale ellen is, ezen pedig nagyon sok múlt. Trump kiállt a lökésből, újra felmérte a helyzetet, majd végül csont nélkül bevágta a kéket (majd a még hosszabb rózsát is) és készülhetett a döntő frame-re.
Trump már a következő prédát keresi
Itt már jobban működött a nehéztüzérség, az ifjú angol megindult és két break-ből 67 pontot gereblyézett össze, természetesen a drámaiság kedvéért éppen 67 pont maradt az asztalon is, mielőtt hibázott. O'Sullivan így egy rövidebb biztonsági szakaszt és egy Trump hibát követően egy parádés bal középpel megindulhatott a visszaállított feketéért. Remekül is ment minden, már csak két piros maradt az asztalon, de az első után keveset gurult a feketére és kihagyta a nehéz nyesést, majd kezet nyújtott ellenfelének.
Remek színvonalú meccsen kapott ki, ahol mindketten bizonyították, hogy nem csak a golyóbelökésben és a break-építésben, hanem a játék taktikai részében is az elitek elitjéhez tartoznak. Ronnie O'Sullivan végül fejben nem tudott felnőni ehhez a számára korábban rutinfeladatnak minősülő meccshez, olyan szituációkban hibázott, ahol egyszerűen nem engedheti meg magának az ember, pláne nem az ő kvalitásaival. Trump megérdemelten nyert, kezd egyre inkább magára találni, már nem megy fejjel a falnak, mint korábban, most életében először jutott a UK Championshipen a legjobb nyolc közé, megmutathatja mire képes, de még mindig óriási feladatok állnak előtte, ha a trófeát akarja.
Íme a Trump - O'Sullivan meccs négy részletben.
Stevens újfent falba rúgott
A délután másik rangadóját két korábbi UK-győztes vívta: 2003 bajnoka Matthew Stevens és 2005, valamint 2009 győztese Ding Junhui. A szezon eddigi tornái és az első forduló alapján egyértelműen Stevens számított a mérkőzés esélyesének, hiszen jóval magabiztosabb játékot mutatott mint Ding és a torna addigi két legmagasabb break-jét is a wales-i jegyezte. Ding ezzel szemben egy irtózatosan mázlis lökésnek köszönhette a továbbjutását Mark Davis ellen. Ding mellett az szólt, hogy sosem kapott még ki Stevens-től, viszont ötször megverte.
Fog menni harmadszor is?
Jobban is kezdett a kínai, 2-0-ra vezetett, ám a szünetre már 2-2-vel mentek. Visszatérésük után megint Ding vette át a kezdeményezést, lökött egy 133-ast is és 5-3-ra elhúzott. Stevens azonban ekkor sem adta fel, kiegyenlített, sőt a döntő frame-ben is minden esélye adott volt, hogy a maga javára fordítsa a kiélezett csatát, Mindent jól csinált, terelt, belökött, bontott, az asztal már gyakorlatilag kész volt, csak le kellett volna szedegetni a golyókat, ám ekkor egy egyszerű feketét elbaltázott, amivel gyakorlatilag tálcán kínálta a meccset Ding-nek, aki köszönte szépen és tovább is robogott a negyeddöntőbe. Stevens ismét csak magára lehet mérges, Ding-nek pedig úgy kell készülnie, hogy a nyolc között már valószínűleg nem számíthat az előző kettőhöz hasonló ölébe hulló győzelemre.
Robertson nosztalgiázott
A kínai ellenfele ugyanis nem lesz más, mint 2010 világbajnoka, az ausztrál Neil Robertson, aki VB-döntőbeli ellenfelét, Graeme Dott-ot győzte le 6-3 arányban. A meccset két visszaállított fekete is színesítette, de komoly izgalmakról nem beszélhetünk, Dott végig csak futott az eredmény után, képtelen volt a kellő magabiztosságot és színvonalat felmutatni. Robertson ahogy az ősszel is, kiváló formában játszik, láthatóan élvezi a játékot, javában a frameball lelökése után is ugyanúgy próbálja a break-et építeni, mintha még nem dőlt volna el a frame és többek közt ez az a hozzáállás, ami akár végső győzelemhez is segítheti.
Csak egy maradhatott
Judd Trump negyeddöntőbeli ellenfele két skót úriember közül került ki. A Világbajnokság és a UK címvédője, John Higgins küzdött meg ifjabb honfitársával, a 2004-es UK győztesével, Stephen Maguire-rel. A Ding - Stevens meccsel ellentétben itt sikeresen lehetett jósolni az előző fordulóban mutatott játékból, ahol Higgins nagy szerencsével gyűrte le Rory McLeod-ot, míg Maguire simán ütötte ki Stephen Hendry-t. Mindketten körülbelül ott folytatták, ahol abbahagyták, sokáig egy nagyon sima Maguire győzelem tűnt esélyesnek, egészen 5-1-ig ütötte Higgins-t (közben bevitt egy 144-et is), ahonnan azonban a világbajnok még megkísérelt felállni, olyannyira, hogy egészen 5-4-ig húzta, de egyenlíteni már nem volt képes, 5-4-es állásnál Maggi higgadtan használta ki hosszú idő után vétett első hibáját.
Küldj egy mosolyt Judd-nak!
Stephen Maguire teljesen megérdemelten jutott be a legjobb nyolc közé, ahol Judd Trump ellen megmutathatja, hogy nem szürkült még bele teljesen a mezőnybe.
A mai műsor sem lesz gyenge:
13.30
Mark Williams - Ricky Walden
Martin Gould - Shaun Murphy
20.00
Marco Fu - Mark Selby
Ali Carter - Mark Allen
Utolsó kommentek